News Header

کافه دانش

Image 40357

15 مزیت عمده پیاده سازی نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان ERP (قسمت دوم)

15 مزیت عمده پیاده سازی نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان ERP

نویسنده: سجاد بیات ؛ دپارتمان توسعه بازار

 

در مطلب قبلی منتشر شده در کافه دانش 7 مورد از مزیت های پیاده سازی نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان را ذکر کردیم در ادامه 8 مزیت دیگر از این لیست 15 تایی را برای شما برمی شماریم:

 

8. صرفه جویی در هزینه. با در اختیار داشتن یک منبع اطلاعاتی دقیق و اطلاعات real-time، نرم افزار ERP هزینه های اداری و عملیاتی را کاهش می دهد. این موضوع به سازمان ها کمک می کند تا عملیات را فعالانه مدیریت کنند، از اختلالات و تاخیرها جلوگیری کنند، اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند، و به کاربران کمک می کند تا تصمیم گیریِ سریع تر را تجربه کنند. اگر راهکار مناسبِ کسب و کارتان و فروشنده ای که نیازهای شما را بطور مناسب برآورده می کند را انتخاب کرده اید ، نرخ ROI (Return on Investment : بازگشت سرمایه) بسیار خوبی بدست خواهید آورد.

9. تسهیل فرآیندها. همانطور که سازمان ها رشد می کنند، عملیات آنها بیشتر و پیچیده تر می شود. نرم افزارهایERP  عملیات بخش های مختلف سازمان را اتوماتیک می سازند، اطلاعات دقیق را در زمان واقعی real-time به استفاده کنندگان نرم افزار ارایه می دهد. ERP ضمن کمک به کاربران برای اجرای فرآیندهای پیچیده، جلوگیری از ورود مجدد اطلاعات و بهبود عملکردها (به طور مثال: تولید، تکمیل سفارش و تحویل) باعث افزایش کارایی و اثر بخشی می شود. فرآیندهایی کارآمد در سراسر سازمان.

10. گزارشات. نرم‌افزار ERP با قابلیت تنظیماتی بالای خود به تهیه گزارشاتی سهل الوصول تر کمک می‌کند. با بهبود قابلیت‌های گزارش دهی، شرکت شما می‌تواند به نیازهای اطلاعاتی پیچیده پاسخ دهد. همچنین کاربران می‌توانند گزارش‌های خود را بدون اتکا به کمک واحد IT تهیه کنند و زمان خود را برای انجام سایر وظایف ذخیره کنند.

11. بهره وری. زمان را در اختیار بگیرید و سطح بهره‌وری را افزایش دهید. کاربران نرم افزار ERP با داشتن فرآیندهای اتوماتیک، زمان بیشتری برای کار بر روی پروژه‌ها و وظایف ضروری دارند. آنها همچنین قادر خواهند بود راحت‌تر کار کنند چون راهکارهای ERP برای سهولت استفاده طراحی شده ‌اند.

12. سازگاری با مقررات. یکی از مزایای نرم‌افزار ERP که بعضی اوقات به آن توجه نمی شود، این است که  "چگونه این نرم‌افزار به خوبی با مقررات حاکم بر کسب و کار ارتباط برقرار می کند." راهکارهای قدرتمند ERP با قوانین و مقررات همگام شده و تغییرات لازم را تحت کنترل خود دارند.

13. انعطاف پذیری. سیستم های مدرن نرم افزار ERP قوی، انعطاف پذیر و قابل تنظیم هستند. آنها یک بسته نرم افزاری برای از پیش تعریف شده برای پاسخ به همه نیازهای کسب و کار نیستند، اما می توانند به نیازهای منحصر به فرد یک کسب و کار پاسخگو باشند. سیستم های ERP همچنین می توانند به نیازهای متغییر یک کسب و کار رو به رشد پاسخ دهند و  همواره این اطمینان را حاصل می کنند که نیازی به خرید یک راهکار جدید نخواهید داشت.

14. خدمات مشتری. ارائه خدمات با کیفیت بالا با استفاده از یک راهکار سازمانی آسان‌تر می شود، به خصوص زمانی که شما از راهکار سازمانی پارسان Parsan ERP استفاده می‌کنید. بخش های فروش و خدمات مشتریان می‌توانند با مشتریان بهتر تعامل داشته و روابط با آن‌ها را از طریق دسترسی سریع‌تر و دقیق‌تر به اطلاعات بهبود بخشند.

15. امنیت. هنگامی که شما از یک راهکار برنامه ریزی منابع سازمانی در کسب و کار خود استفاده می کنید نگران امنیت داده ها نباشید. یک سیستم جدید دقت، انسجام و امنیت اطلاعات را بهبود خواهد بخشید، و همه اینها از طریق عناصر داخلی و فایروال ها صورت می گیرد. محدودیت دسترسی به اطلاعات توسط مدیران می تواند اعمال شود، بنابراین می توانید راهکار نرم افزاری مختص سازمانتان را در امنیت کامل در اختیار داشته باشید.

 

منبع: برگرفته از مطلبی در workwisellc.com

برچسب ها:
منبع : workwisellc.com
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲