News Header

کافه دانش

Image 40355

15 مزیت عمده پیاده سازی نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان ERP (قسمت اول)

15 مزیت عمده پیاده سازی نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان ERP

نویسنده: سجاد بیات ؛ دپارتمان توسعه بازار

 

استقرار راهکار نرم‌افزاری برنامه‌ریزی منابع سازمان ERP منافع فراوانی به همراه دارد. در میان این مزیت های بیشمار، اجرای راهکار ERP می‌تواند بهره‌وری را بهبود بخشد، بازدهی را افزایش، و هزینه‌ها را کاهش داده و اجرای عملیات و فرآیندها را ساده ترکند. بیایید با هم نگاهی داشته باشیم به 15 مورد از متداول ترین منافع حاصل از یک سیستم ERP که شرکت‌های مختلف از آن منتفع شده اند و آن را گزارش داده‌اند.

 

  1. رقابت. درست است که نرم افزار ERP نیازمند یک سرمایه گذاری کلان است، اما در مقابل هزینه بسیار بیشتری بابت سرمایه گذاری نکردن در ERP وجود دارد. در حالی که برخی از سازمان ها تصمیم می‌گیرند که به روش‌های آزموده شده در گذشته پایبند باشند، برخی دیگر به دنبال راهکارهای فن آورانه هستند. سازمان ها نمی توانند پیاده سازی ERP را از اولویت های خود کنار بگذارند در حالی که رقبایشان در ERP سرمایه گذاری می کنند و از مزایای بسیاری که ما در ادامه به آنها اشاره می کنیم، بهره مند می شوند.
  2. بهره وری. یک راه حل ERP فرآیندهای تکراری را حذف می کند و نیاز به دستی وارد کردن اطلاعات را بشدت کاهش می دهد. این سیستم همچنین فرآیندهای کسب و کار را ساده کرده و جمع آوری اطلاعات و داده ها از تمامی بخش های سازمان را تسهیل نموده و کارآمدی سازمان را افزایش می دهد.
  3. پیش بینی. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی به کاربران و به ویژه مدیران می دهد ابزارهایی که برای ایجاد پیش بینی دقیق تر نیاز دارند، ارایه می دهد. از آنجا که اطلاعات درون ERP تا حد امکان دقیق است، کسب و کارها می توانند برآوردهای واقع بینانه و پیش بینی های موثرتری انجام دهند.
  4. همکاری. هیچ‌ کس نمی‌خواهد کسب و کاری که در آن هر بخش بصورت مجزا از بخش دیگر مشغول به کار است را اداره کند. همکاری بین بخش های مختلف سازمان موضوعی حیاتی و در عین حال ضروری برای یک کسب ‌وکار است. به دلیل اینکه سیستم‌های ERP متمرکز و یکپارچه هستند، با ورود اطلاعات هر یک از بخش های سازمان در آنها، دیگر دلیلی وجود ندارد که بخش های مختلف سازمان نتوانند با همدیگر کار کنند. این نرم‌افزار تقریبا تمام جنبه های کسب‌ وکار را پوشش می‌ دهد، بنابراین به طور طبیعی مشوق فعالیت های تیمی و گروهی درون سازمان خواهد بود.
  5. مقیاس پذیری. آیا می‌دانستید سیستم‌های ERP ساختارمند این قابلیت را دارند که در هر زمان به اضافه کردن کاربران و عملکردهای جدید نیاز داشتید آنها را برای شما انجام دهند؛ تا همواره بتوانید راهکار ERP خود را توسعه دهید. زمانی که کسب‌وکار شما آمادگی توسعه را دارا باشد و یا نیاز به منابع بیشتری داشته باشد، نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمان باید قادر به تسهیل این مرحله از رشد سازمانتان باشد.
  6. اطلاعات یکپارچه. هیچ مساله به اندازه نگهداری اطلاعات در پایگاه‌ های اطلاعاتی جداگانه بد نیست؛ همه اطلاعات میبایست در یک مکان واحد جمع آوری شوند. این به این معنی است که شما می‌توانید پلتفرم هایی مانند نرم‌افزار CRM را با سیستم ERP یکپارچه کنید، و اطلاعات آنها را منطبق بر هم، دقیق و منحصر به فرد نگه دارید. مشتریان شما، سفارشات آنها، و موجودی انبارها و... ، همگی در یک بانک اطلاعاتی واحد قرار می گیرند.
  7. تحرک. مزیت راهکارهایی مانندParsan ERP دسترسی آسان به اطلاعات از هر نقطه ای مانند خانه، دفترکار، و یا هر مکان دیگر، از طریق راهکارِ کابر پسند "تحت وب" و "اپلیکیشن تلفن همراه" می باشد.

ادامه این مطلب را در پست بعدی کافه دانش دنبال کنید.

 

منبع: برگرفته از مطلبی در workwisellc.com

برچسب ها:
منبع : workwisellc.com
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸