News Header

کافه دانش

Image 50401

چرا کارمندان مهم ترین قسمت استقرار سیستم ERP  هستند

چرا کارمندان مهم ترین قسمت استقرار سیستم ERP  هستند؟

نویسنده: علی خزاعی؛ دپارتمان توسعه بازار

یکی از فاکتورهای موفقیت استقرار سیستم ERP افرادی هستند که در پروژه شرکت می کنند. شما ممکن است بهترین سیستم ERP موجود را خریداری کرده باشید اما تا زمانی که کارمندان شما آماده تغییر نباشند، استقرار ERP نمی تواند موفقیت آمیز باشد. برای اینکه مطمئن شوید فرآیند استقرار به درستی انجام می شود؛ لازم است تا بازیگران اصلی این فرآیند را بشناسید.

  1. مدیران

بگذارید از بالا شروع کنیم. یک فرآیند استقرار ERP موفق به یک تیم اجرایی موفق نیازمند دارد. آن ها باید آمادگی پذیرش مسئولیت تغییر در سطح بزرگی از سازمان را داشته باشند. تیم اجرایی نه تنها باید پروژه را آغاز کند، بلکه باید در طول پروژه مشارکت فعالانه داشته باشد.
همچنین لازم است که یک حمایت گر اجرایی هم از پروژه داشته باشید. این فرد باید درسطح مدیران باشد و بهتر است که عضوی از تیم اجرایی باشد. این فرد به عنوان یک پیشرو عمل می کند که کاملا در پروژه نقش دارد و به اعضای تیم راهنمایی می دهد و در شرایط سخت، به تصمیم گیری کمک می کند. این افراد نه تنها صدای خود را به گوش تیم می رسانند، بلکه از تمامی افراد دخیل در پروژه حمایت می کنند. آن ها همچنین با نشان دادن تعهد خود به پروژه، کارکنان را به فعالیت در پروژه ترغیب می کنند.

  1. تیم فناوری اطلاعات

برای تضمین موفقیت فرآیند استقرار، تیم فناوری اطلاعات شما باید در این پروژه، حضور فعال داشته باشد. تیم فناوری اطلاعات نه تنها در استقرار بلکه در نگهداری سیستم ERP نقش دارد. تیم فناوری اطلاعات باید با تمامی اعضای پروژه هماهنگ باشد. هماهنگی و ارتباط نقاط کلیدی هر پروژه هستند. نقش تیم فناوری اطلاعات در استقرار ERP بسیار حیاتی است؛ بنابراین اگر می دانید که تیم فناوری اطلاعات شما دانش کافی برای پذیرش این مسئولیت را ندارد، سعی کنید با برگزاری دوره های آموزشی، آن ها را به آمادگی کامل برسانید.

  1. متخصص تغییر

تغییر همیشه دشوار است. در طول فرآیند استقرار ERP، سازمان شما دچار تغییرات فراوانی می شود. بنابراین لازم است تا یک متخصص تغییر در سازمان، از این فرآیند حمایت کند. این متخصصان تغییر می توانند هرکدام از اعضای پروژه باشند. مهمترین متخصص تغییر، مدیر پروژه است که باید یک مدیر پروژه ی باتجربه باشد و قابلیت مدیریت تیم را داشته باشد و مسئولیت پذیری و شفافیت را در دستور کار خود قرار دهد.

این افراد مسئول گزارش دادن فرآیند استقرار به مدیران سازمانی هم هستند و این کار را با انرژی انجام می دهند. آن ها به تیم روحیه می دهند و هیجان را به کار اضافه می کنند و همچنین از پخش شدن شایعات و خبرهای منفی در تیم جلوگیری می کنند.

  1.  تیم آموزش

گروه دیگری که در استقرار ERP نقش کلیدی دارند، تیم آموزش است. برای موفقیت استقرار ERP، کارکنان نه تنها باید مشتاق به تغییر باشند بلکه باید بتوانند حداکثر استفاده را از سیستم جدید ERP داشته باشند. تیم آموزش وظیفه دارد تا با برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی، کارکنان را برای کار با سیستم ERP جدید، آموزش دهد. این تیم آموزشی، با ایجاد یک فضای دوستانه، امکان بحث و پرسش همکاران درباره ی سیستم جدید را به راحتی فراهم می کند.

  1. مشاوران ERP

اما به همراه داشتن یک مشاور متخصص ERP در پروژه، می تواند یک اقدام بسیار هوشمندانه باشد. یک مشاور متخصص می تواند تهدید را قبل از اعضای تیم شناسایی کند و برای رفع آن ها راه حل ارائه کند. به علاوه، اگر در تیم فردی باشد که بارها سابقه استقرار سیستم ERP را داشته باشد، احتمال شکست پروژه بسیار کم تر می شود. دنیای سیستم های ERP بسیار پویا و متغیر است، استفاده از یک مشاور متخصص می تواند شما را در پشت سر گذاشتن این چالش، همراهی کند.

برگرفته از مطلبی در: panorama-consulting.com

تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰