News Header

کافه دانش

Image 40397

تحول دیجیتال به مثابه یک ماراتن

تحول دیجیتال به مثابه یک مارتن

نویسنده: علی خزاعی؛ دپارتمان توسعه بازار

اگر تابه حال در یک مسابقه ماراتن یا شبیه به آن شرکت کرده باشید، می دانید که مهمترین نکته آن است که مناسب ترین سرعت خود را پیدا کنید و بر آن استوار بمانید. هیچکس نمی تواند کل مسیر 42 کیلومتری یک ماراتن را با سرعت زیاد و تا به آخر طی کند. دوندگان سرعت و دوندگان استقامت، تمرینات متفاوتی دارند و توانایی هایشان شبیه به هم نیست. بوکسوری که برای آمادگی مسابقه در شیب می دود، احتمالا نمی تواند یک ماراتن را به انتها برساند. به همین خاطر معمولا تماشای مسابقات سرعت لذت و هیجان بیشتری دارد، چرا که نتیجه خیلی زود مشخص می شود.

  1.  به دنبال نتایج فوری بودن، تحول دیجیتال را با شکست مواجه می کند.

این ذهنیت باعث می شود که در سازمان به دنبال آن باشیم که تبلیغات مان سریعا به نتیجه برسد و پروژه ها خیلی زود به اتمام برسند. این تلاش های بیش از اندازه برای سریع تر تمام شدن پروژه ها، اغلب منجر به صرف هزینه های اضافی، درست انجام نشدن کارها و افت کیفیت کلی پروژه می شود

      2. تحول دیجیتال یک ماراتن کامل است!

تحول دیجیتال یک عبارت بزرگ و با نتایج بسیار مهم است. به طور طبیعی، تحول دیجیتال را با صفات "پیچیده" ، "عمیق" و "تاثیرگذار" معرفی می کنند. این صفات معمولا در مدت زمان های کوتاه حاصل نمی شوند. اگر تحول دیجیتال به درستی انجام شود، منجر به یک تغییر بزرگ در تمامی ابعاد سازمان و در عملکرد های روزانه می شود. تحول دیجیتال، بدون شک، یک ماراتن کامل است.

   3. سازمان را برای تحول دیجیتال آماده کنید.

درست مثل تمرینات آماده سازی برای ماراتن، تحول دیجیتال هم نیازمند آمادگی کامل است. ممکن است حتی لازم باشد تا متخصصین این کار را به خدمت بگیرید، چرا که به هر حال آن ها با این فرآیند کاملا آشنا هستند، همانطور که موقع تمرینات ماراتن، شما از یک فرد با تجربه کمک می گیرید. مشاورین ما در پارسان، می توانند مانند یک مربی ماراتن، به شما در این زمینه مشاوره بدهند.

     4.فرآیند برنامه ریزی شده را به دقت دنبال کنید.

بعد از برنامه ریزی این فرآیند، لازم است تا تک تک برنامه ها با دقت دنبال شوند. وقتی که برای یک مارتن تمرین می کنید، برنامه تمرینی و غذایی خاصی خواهید داشت که اگر از آن برنامه منحرف شوید، تمرینات شما بی نتیجه می شود. اگر در برنامه ی تحول دیجیتال شما، هدف های کوچک و نقاط عطفی وجود دارد، تلاش کنید تا حتما به ترتیب به آن آهداف دست پیدا کنید.

    5. توقف نکنید!

طبیعی است که هم در مارتن و هم در تحول دیجیتال، دچار خستگی شدید شوید، اما مهم است که جا نزنید و یا مدت زمان زیادی استراحت نکنید. ممکن است به نظر نرسد، ولی با هر قدمی که برمی دارید، به خط پایان نزدیک تر می شوید.
در مجموع، تحول دیجیتال قرار نیست به آسانی و به سرعت انجام شود، و سریع تر انجام دادن آن، هیچ کمکی به آن نمی کند. بعضی چیزها باید زمان مورد نیازشان را طی کنند تا به نتیجه ی مطلوب برسند.

منبع: panorama-consulting.com

برچسب ها: تحول دیجیتال,
تاریخ مطلب : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷